| radu999 a întrebat:

Ce masina ati alege pentru. un om de afaceri dintre urmatoarele : Mercedes S, Audi A8, BMW 5, Land Rover Sport, Bentley THE NEW FLYING SPUR, Mercedes CLS, Rolls Royce Phantom si de ce dau funda multumesc

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un BMW modificat prin tuning mai adauga cateva stele de omenire la tip atrage si femeile la el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mercedes S-klasse, o motorizare omeneasca, sub 4 litri, si de preferat diesel. De ce? Pentru ca e o masina in toata puterea cuvantului, care ofera foarte mult, si nu cere nimic in plus fata de o masina de muncitor, cum e volkswagen.

| William a răspuns:

Rolls Royce Phantom.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cifra de afaceri si de mediul unde se deruleaza afacerile.
Daca omul de afaceri are lant si ghiul recomand BMW ca are difuzoare "mare" si se aud ok manelele preferate.

| userul7200 a răspuns:

Land Rover Sport pentru ca pur si simplu are stil si aproape ca seamana cu masina de mafioti daca e pe negru.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Mercedes S class. Fiindca nimic nu se compara cu el. Fiindca fiecare cetatean de pe globul asta pamantesc a auzit de Mercedes.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Rolls Royce nu e masina de serie, deci am scos-o din calcul. Mie personal mi se pare o fita foarte mare.

| ÎngerCretin a răspuns:

Bmw 5? Serios? Esti prastie in domeniul asta. si uita-te la preturi. Ce crezi ca e mai scump? Un a8 sau un rolls royce? Gandeste logic. Daca ai fi pus mai multa minte la intrebarea asta, ti-as fi raspuns cu mult mai multa seriozitate.

| radu999 explică (pentru ÎngerCretin):

Ma refeream la frumusete dar tu alegi cum raspunzi

| ÎngerCretin a răspuns (pentru radu999):

Poate te refereai la seria 5. Seria 5 sunt mai multe modele. e34, e60, e39 blablabla. Sincer, nu prea am chef sa ma cert cu tine. Ti-as povesti tot ce stiu despre bmw-uri. e34 - imi place ca aspect dar este foarte greu | e60 -cat de cat | e39 - il ador. are cuplu foarte bun. | e12 -... |. In loc sa dau cateva sute de mii de dolari pe un rolls royce, mai degraba iau un e39 sau e30, poate chiar e36 (e30 si e36 sunt seria 3), le pun un v8 sa fac ciuda la tigani (v8 - motor puternic. apesi pedala => boase vibratoare, ac de benzina dansand, ac de kilometraj vrand sa iasa din bord, si in special, cum da din fund masina (are tractiune spate si fuge foarte tare la putere mare). Daca chiar te intereseaza aceste chestii, fa-ti cont pe 4tunning si mai uita-te pe threaduri. Inveti foarte multe. Sau la motor, iti poti pune un 1.6 sa platesti putin impozite, dupa care il faci turbo. Daca as pune v8. poate m5, as scrie pe spatele masinii ''316 i'', adica 1.6 benzina, motor luat in ras de multi cu 2.5, 2.0, 2.8 etc.

| ÎngerCretin a răspuns:

Cu 15 000 euro fac asta cu un urs (bmw e30). Pun m5 (motor 400-500 caluti). Acesta ar costa cam cateva mii de euro, poate 5000 cu cutie si ambreaj. Masina in sine 2000. De vreo 3000 iau jante, poate OZ BREYTON (le-am avut pe o pisica, adica e36), roluiesc aripile, pun interior M, vader de piele. Totalul poate ma ajunge la vreo 10-11 mii de euro. Restul de 5000 euro pun benzina care ma tine maxin 2 luni.

| TwiXXXie a răspuns:

Mercedes S-Klasse categoric! Ca si comfort nr.1 este Mercedes, pentru sportivitate ai BMW happy

| gtr2rr3 a răspuns:

Mercedes S-clase are mult confort si o forma frumoasa, Audi A8 e frumos dar daca vrei multe dotarii alege long wheelbase, Sport-ul e super dar nu 5.0 ci 3.0SE de preferat HSE, Bentley-ul in afara de viteza nu are lux in el, CLS shooting brack e bun ca spatiu si ca forme dar are dotarii putine, Rolls-ul e super are si dotari mule si mult lux dar motorul 6.75 eu zic ca e prea...Asadar:
1.A8Long
2.Phantom
3.Classa S
4.CLS
5.Seria5
6.Bentley
Succes!

| TheLovelyGhost a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search Bentley THE NEW FLYING SPUR culoarea aceasta din imagine... este foarte eleganta si sofisticata

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

G63 amg :* are stil eleganta forta si look! sau w212 e63 amg sl65 amg sau rolls royce gost