| jackie12345 a întrebat:

Ce mașină îmi recomandați în 2000 de euro? Criterii:
-consum minim de ulei;
-fiabilă;
-sa nu fie chiar asa micuță;
-dacă se poate sedan sau berlina

7 răspunsuri:
| Swetlly122 a răspuns:

Dacia Logan, sau o solenza

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Logan 1.4 MPI. Fiabila, nu consuma ulei deloc, in bugetul tau gasesti ceva cu dotari. Mai degraba e bai cu rugina la masina asta, motoarele 1.4 MPI ajung lejer la 400. 000km. Daca vrei ceva strain atunci cauta un Megane 2 1.6 MPI. Au ceva probleme cu electronica dar motorul 1.6 MPI e mai ok decat cele de la VW/Opel ce mananca ulei la greu. Mai e si Clio 2 berlina dar ala practic e un logan deghizat. Daca vrei musai din grupul VAG atunci Octavia 1.6 MPI. Bafta! big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Megane 2 pe benzina sau Focus 2 diesel.

| Tomicox99 a răspuns:

Passat B5.5 1.9tdi
VW Bora 1. 9tdi
Honda Civic 1.6
Opel Vectra c 1.6 / 1. 9cdti
Peugeot 607 ( S-class Francez)

| mgtow a răspuns:

Renault megane - 2000 - 2001. Tanc pe roti, am prins 250km/h dar era motorina cu motor de 1.9 supraalimentat (din fabrica) si nu consuma asa mult, cert e ca mergeam distante medii de 20 min pana la munca (nu eram in Romania atunci)

| Alle236 a răspuns:

Vw golf 4

| aumih16 a răspuns:

Dacia logan solenza daca vrei romanesti! daca vrei straine atunci alege dintre ferrari lamborghini ford sau bmw!