Întrebare recomandată | Claudiu1009 a întrebat:

Ce mașina îmi recomandați pana în 1000€? Precizez ca vreau sa fac doar naveta și nu sunt pretențios ci doar ca stare tehnica sa fie mai în regula.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu banii aia ai o motoreta bine intretinuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi pe linkul ala si jos, dupa cele negociabile, sunt cel putin 30-40 de masini listate la 1000 euro:

https://www.olx.ro/......toturisme/

Mergi pe linkul ala si jos, dupa cele negociabile, sunt cel putin 30-40 de masini listate la 1000 euro

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 1000e nu prinzi nimic euro 4, asa ca iti recomand un Opel Astra G din primele serii (1998-2000), pe benzina (1.6). O iei si cu 600e, si sunt modele foarte ok, bune si la tabla, si comode, si fiabile. Sunt superioare Loganului 2004, clar.

| anonimg a răspuns:

Aici gasesti masini de la 2mii de euro: https://www.autovit.ro/
Si daca ai gasi la o mie, ai plati foarte mult pe taxe. O masina cu cat este mai veche cu atat va fi mai scumpa la taxe.

| romeo78 a răspuns:

Dacia Logan sau Sandero.
Altceva sunt hârburi de peste 15-20 de ani, cu piese de schimb găsite doar la dezmembrări, cu origine dubioasă, kilometri măsluiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una care trebuie sa ramana la groapa de gunoi, daca iti pasa de siguranta ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Whirlpool

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut.Iti trebuie ceva mic cat mai nou cu motor pe benzina.Cred ca Matiz e cel mai ok in bugetul tau. Dacia solenta e o masina buna(am avut ) dar nu prea gasesti sa nu fie mancate de rugina. Eventual daca gasesti un opel corsa C dar sa fie in stare buna.

| Alexandrionelu a răspuns:

Citroen Xara benzina, recomandat 1.4. Pe vremea aia făceau mașini foarte rezistente și fiabile. Un amic avea una cu peste 300k km și conducea ca nebunul. 2 ani a ținut mașina aia și n-a băgat nici un ban în ea.

| CapDeSfecla a răspuns:

Tico,Matiz,Solenza,1310,

| MayongoStamly20 a răspuns:

Ford ca, opel corsa c, opel tigra.
Funda te rog?

| Raressssss222233337777 a răspuns:

Matiz! Nu o sa te dezamageasca happy

| SigBogdan a răspuns:

Logan! Si punct

| Buhnita2 a răspuns:

Dacia Papuc. Super-super. Repari cu sarma, merge si cu ulei de gatit daca n-ai bani de benzina / motorina / GPL.