Întrebare recomandată | pumadidas33 a întrebat:

Ce masina ma sfatuiti sa aleg, la un buget de 4000 euro?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cea mai "noua" ce poti gasi la acea suma.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Una de 3000.

| MadagasHardwell a răspuns:

Un opel corect

| octa2021 a răspuns:

Depinde ce marca iti doresti si din ce an?
Iti recomand un Volkswagen Golf sau Polo (benzina sau motorina sun bune ambele)
Opel Astra
Opel Corsa
Bmw seria 3 (anii 2000-2003)
Reanault Megane
Dacia Logan
Ford Focus
Peugeout 307 sau 407

| Petru1123 a răspuns:

Audi A3/A4, sunt masini destul de bune care nu se strica asa de usor.

| Dogx a răspuns:

Caută pe olx sau lajumate

| Dogx a răspuns:

Seat

| voineamario a răspuns:

Poti incerca un Ford Mondeo. Iti ofera cam tot ce vrei (scaune electrice, oglinzi electrice, clima pe 2 zone, scaune incalzite, etc.). Trebuie sa te axezi pe benzina altfel taxa la diesel este prea mare pentru inmatriculare.

| Ilea_Toma_Cristian_1993 a răspuns:

In primul rand, ca sa nu risti, vorbind si de un secon-hand, ti-as recomanda ceva pe benzina. Este mai putin pretentioasa si mult mai fiabila. O benzinara nu prea are ce sa iti ascunda si nici ce probleme sa iti rezerve pe viitor. Costurile intretinerii sunt mici si nu prea pica nimic pe ea.
In al doilea rand, vezi ca sunt tot felul de dealeri auto gen Tiriac, Di-Bass etc de la care poti cumpara masini second bune, cu reviziile facute, puse pe tester, cu km putini si care dau si garantie la ele. Saptamana trecuta am cumparat un Opel Corsa pe benzina cu 86000 km, garantie 1 an, totul schimbat la masina cu 2300 de euro. Am fost foarte multumit. Iti recomand dealerii auto. Seriozitate maxima. Renault si Ford au cele mai fiabile motoare pe benzina.