| denys2000 a întrebat:

Am un buget de 3500-4000 euro. Ce masina as Putea sa-mi cumpar. Sa fie diesel si sa aibe taxe mici, vreau sa mentionez ca sun incepator.

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Ford Focus, Fiesta, Mondeo, Opel Astra H, G, VW Golf 4/ 5 Plus, Passat, Audi A4, Dacia Logan. Ai grija ce masina alegi, calculeaza singur taxele. Mergi cu cineva sa ti-o verifice. Nu iti cumpara o masina cu tractiune pe spate pana nu inveti sa conduci foarte bine si nu ai experienta suficienta.

6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dacia Logan 1.5 dCI.

| AliGab a răspuns:

Daca nu mergi mult cu masina nu are rost sa iti iei diesel, nu renteaza: pretul motorinei este acelasi ca la benzina, masina este mai scumpa, piesele de schimb te ustura la buzunare. Doar daca mergi extrem de mult cu masina ti-as recomanda diesel, altfel nu

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns:

As miza, mai ales pentru un incepator pe un Opel Astra H, motorizare 1.3 sau 1.7 (1.7 trage putin mai bine) de vreo 105 cai, breck sau handbreck (mie imi place mai mult handbreck), cam la 3300-3700 euro, ar fi super.

| Laurentiiu a răspuns:

I-ați un volkswagen automat ca sa nu mai ai probleme cu ambreajul doar (frâna si acceleratia)zii tu nu-i mai bine? Cauta pe autovit.ro. Fundahappy?

| BlackMan24 a răspuns:

Un BMW 320, Audi A4, Golf 4...

| Railean_Mihai_1993 a răspuns:

VW Golf mk4, daca il iei de pe mana a 2-a iti iese mai ieftin happy