| paulmicutz a întrebat:

Ce masina s-ar merita in banii de 6000 euro? Cu intretinere ieftina. Motorul pana in 2000cm3. Ce imi recomandati?

8 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Passat maxim modelul pana B5.5,Astra H doar Diesel, Focus nu ca is varza motoarele, Vectra doar Diesel! Acuma depinde ce iti place! Golf 5 diesel motor 2. 0TDI!

| antimulte a răspuns:

La 6000 iti iei si passat, dupa 2000 incoace, in functie de dotari.
Sau un bora aranjat si frumos ca e si mai economic.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Deci intretinere ieftina e pe logan de 1.2 pui pe gaz, nu ai treaba laughing dar banuiesc ca iese din schema laughing. Recomand VW Bora 1.9 TDI, Audi A4 1.9 TDI ( zic din proprie experienta) Skoda Octavia ( cu putine minusuri dar e o masina Ok)

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Noul Logan. Dar e 6900.
Tre sa fii completamente imbecil sa dai 6000 de euro pe o masina Sh. Poate doar dac a are maxim 2 ani si sub 50.000 km.

| ion933 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un golf piesele sunt foarte ieftine si le gasesti oriunde si consuma si foarte putin si cu 6000 de euro iti ei un un golf destul de bun cu km putini intra aici sa iti faci o parere
http://www.tocmai.ro/......ttp?/cauta

| sollo2 a răspuns:

Ce a spus CostiG as vi zis si eu, e o misina buna, iar la banii astia gasesti una cu putini km si bine intretinuta.
Daca vrei sa cauti una pe net autovit.ro este cel mai mare site din Romania unde se pun anunturi cu masini.

| CostiG a răspuns:

Opel Astra h 1.7 diesel

| claudiuGL1 a răspuns:

La 6000 de euro iti recomand opel astra H, e super perfecta, cu motor diesel de 1.7 sau 1.9.eu cu asta ma ocup si crede-ma sunt bune.sau daca vrei poti sa-ti iei vw golf iv 1.9 tdi sau vw bora 1.9 tdi. opel sau vw, altceva nu, si sa nu-ti iei ford, iti vei baga singur hotul in casa