| Terogmult a întrebat:

Ce masina sa imi cumpar la 18 ani automata 5-8mii de euro?

Răspuns Câştigător
| NoName53552 a răspuns:

Ca si prima masina nu iti remoand automată
Trebuie să înveți să mergi și cu o mașină manuală
Variantele mele sunt:
Golf 5
Golf 6
Passat b6
Skoda fabia
Dacă vrei ceva mai mult desii nu iti recomand poti sa iti iei un e90
Dar ar trebui să începi cu o mașină din grupul VAG
Si loganul ar fi bun, da, logan, multi o sa rada dar asta e adevarul
Nu lua automată ca și prima masina
Pana la 20-21 de ani e bine sa conduci o manuală

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trecand peste frustratii care iti recomanda masini de spalat ca atat pot... la 8000 gasesti destule varianta automate decente... Focus, Golf chiar si Audi A3

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De spălat automată desigur, la 18 ani nu ai nevoie de masină nu cred ca esti expert in condus, multi tineri i si i au bolizi ca sa omoare lumea pe stradă, deci o masină de spălat ar fi cea mai bună alegere.

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

De ce ii oferi un link cu informatii false?
Nu exista masini care sa se conduca fara permis.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Intra pe link si vezi, mai sunt si link-uri catre producatori si serios exista, si nici eu nu am aflat cautand pe internet, ca nu credeam, ci mi-a spus cineva... au o putere foarte, foarte mica si asta e secretul
insa, m-am uitat de la distanta, la preturile alea, ma duc sa imi fac permis si imi iau o masina de 700eu pana invat sa conduc decat 14mii de eu pe masinuta lu' peste, ca doar nu are nevoie de permis

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

De ce sa ma uit eu pe link urile alea?
Eu ma uit in codul rutier unde scrie destul de clar ca alea sunt masini care se incadreaza la categ B1. Simplu.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca aia nu ar vinde, daca nu ar fi pe bune, deh

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

Citeste codul rutier, lasa link uri suspecte. Numai prostii scrie acolo. Conceptul de atestat nu mai exista in legislația rutiera din 2013.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sincer, cumpara o masina de 2000 euro maxim ce inevitabil o sa o mai zgarii, lovesti, etc si dupa 2 ani dupa ce folosesti masina asta sa iti iei una de 8000 euro.
Daca vrei totusi musai una in bugetul ala atunci probabil un BMW e cea mai ok automata. Un seria 1 sau seria 3 e o decizie buna doar sa ii schimbi distributia. Nu sunt fan BMW deloc dar e mai ok asa decat cele DSG din grupul VAG. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat