| anonim_4396 a întrebat:

Ce masini ati alege dintre:Renault Clio, Seat leon, Peugeot 207, Opel corsa sau astra si Volkswagen Golf sau Polo si de ce, stiind ca aceste masini nu sunt sedan-uri?

20 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Strict dupa preferinte, din cele enumerate as alege Seat Leon. Pentru ca este mai spatios, arata excelent si este o masina cu personalitate.
Ca pret, probabil ca un Peugeot 207 ar fi mai ieftin, insa e alta clasa iar calitatea nu se rezuma doar la motorizare.
Mie imi plac insa comparatiile facute intre masini de aceeasi clasa. Si atunci le-as imparti in doua grupe: Seat Leon, VWGolf, Opel Astra, respectiv Peugeot 207, Opel Corsa, VW Polo. Cu Clio e mai discutabil, fiind dupa mine undeva intre cele doua clase, il iau in considerare la ambele grupe. Din prima grupa as alege asa cum am mai spus Leonul, iar din a doua Opelul Corsa.

| emoboy a răspuns:

La frumusete ar merge: Peugeot, Seat si Opel dar cele mai bune sunt VW si Opel. Dintre ele cea mai frumoasa este Opel dar VW este mai buna.As lua Opel eu, tu ar trebui sa alegi una dintre cele 2.

| andrey23 a răspuns:

Seat Leon 1. 8 t happy

| alex_7264 a răspuns:

Bine bine. ce am alege... dar. cat de vechii? daca nu o iei noua. sunt multe aspecte de luat in vedere: raportul calitate pret, intretinere. etc

| Bacemi a răspuns:

Wolkswagen Golf oricand.

Răspuns utilizator avertizat
| ciumpalaku a răspuns:

Clar: Vw Golf

| nonameih0000 a răspuns:

Eu as alege si stiu bine peugeot 207 este el mai mititel dar are o fatada super. renault mi se pare din gama dacia...seatul nu este asa de frumos si e si mai scump, opelul nu arata bine e scump la service, volkswagen este scump dar adevart buun peugeot nu este asa de scump la intretinere! mie mi se pare masina potrivita!

| nonameih0000 a răspuns:

Peugeot 207 cea mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta Volkswagen Golf.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai fratilor, n-ati auzit ca Golful nu are nimic deosebit decit numele? Poate am mai spus pe aici, nu uitati ca BMW si Peugeot fac schimb de motoare, nu uitati ca cele mai bune motoare diesel sint Peugeot ( si le gasiti pe BMW )!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi plac in ordinea astatongueeugeot 207, Opel corsa, Seat leon, VW golf si Reno.Eu as vrea un Opel sau un VW pentru ca sunt masini bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aleg seat leon 1. 9 tdi

| arysa a răspuns:

Intotdeauna mi-am dorit un Peugeot 207.

| Dany3103 a răspuns:

Fara indoiala Peugeot 207

| Ciprian Ionut a răspuns:

Ca estetica Seat Leon ar fi ca lumea, ca pret ar merge Peugeot 207, ca performanta merge Seat Leon si VW (amandoua au motoare volkswagen)

| sym0nyck a răspuns:

SEat Leon sau Volkswagen Golfbatting eyelashes
de ce?

| master_7023 a răspuns:

Seat Leon. Calitate si arata foarte bine

| cristian2828 a răspuns:

Sunt de acord cu ghinionistdotorg

| UnOarecare a răspuns:

Din punctul meu de vedere Golful este o masina foarte buna!
Si din punct de vedere al rezistentei, si de consum si frumoasa ca design.
Este o masina buna caruia sa ii poti face usor niste modificari!
Recomand 1. 9 TDI