| Num3Ascuns a întrebat:

Ce ati alege din:
1)VW(golf; polo; lupo),
2)Opel corsasadb; c; opc), astrasadh; g; f),
3)Peugeot(206; 207; 307),
4)Seat(leon; Ibitza; altea)?
Si de ce?
Cam cat ar costa si ar consum aceasta masina aleasa de voi?
Ce va place la ea?

Răspuns Câştigător
| ByLoREDaN a răspuns:

1) Volkswagen Golf V 2. 0 TDI de la 21000 € face 18 km cu 1l.
As alege-o pentu ca e Volkswagenwinking
2) Opel Astra 1. 7 CDTI de la 19 000 € face 17 km cu 1l.
As alege-o pentru ca costa mai putin ca Volkswagen Golf
3) Peugeot 307 1. 6 HDi consum de 19 km cu 1l.
Nu as alege-o pentru ca francezi nu au legatura cu masinile si prezul nu il stiu ca a fost scoasa de pe catalogul masinilor luandui locul 308.
4) Seat Leon 2. 0 TDI de la 20 000€ si are acelasi consum ca si Golf
As alege-o pentru ca are aceeasi calitate Volkswagen costa mai putin e mai sportiva si are un design mai apropiat tinerilor.
Alte e prea fara sens pentru un tanar.
Corsa, Ibiza, 206, 207 Polo si Lupo sunt mai apropiate unei fete.
Prezurile descrise sunt pentru masini noi si nu sunt de pe piata din Romania (poate diferite la voi).

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Dintre toate eu as alege Seatul Leon, dintre cele enumerate fiind cea mai apropiata de gusturile mele. Imi place la Seat Leon ca ramane o masina cu aspect sportiv, dar cu dimensiuni generoase. Daca e si Cupra, alegerea devine si mai usoarawinking. Pretul variantei de baza porneste de la 12000, dar poate ajunge si dublu (Leon Cupra R), fara optionale. Consumul crede-ma ca nu mai conteaza.
Totusi variantele date de tine sunt foarte ciudate. Nu poti cere o comparatie intre Lupo si Altea, nici macar sub forma de gluma. E ca si cand ai vrea sa iti cumperi un animal de companie si ai oscila intre un canar si un Saint Bernard.

| Dj Boalca a răspuns:

Un volkswagen golf as alege. e stilul meu de masina, modelul golf 6 ajunge undeva peste 20000 euro dar merita toti banii.Momentan am un Opel Astra G si sunt super multumit de el.astra este mai ieftin dar este si performant, Peugeot in viata mea nu as face greseala sa imi cumpar cat pentru Seat care costa o caruta de bani si nu vad de ce as da.mai bine raman la primele doua variante

| .::CyBeR::. a răspuns:

VW Golf R32 este o masina...nu stiu cum sa zic, numai buna pentru street tuning.

| arhivistu a răspuns:

Un golf 5 sau un seat leon, arata cel mai bine dintre toate, si eu zic ca si calitatea este alta fata de un opel de exemplu

| jeff_9730 a răspuns:

Vw (golf3)este econom, stabil la drum, consumul este mic, pretul variaza intre 1500-3000 EURO este un pret acceptabil.

| Robi78 a răspuns:

Am Opel Astra F si daca ar fi sa-mi mai cumpar tot Opel as alege:fiabilitate, confort, ieftin la intretinere.Peugeot-niciodata.Seatul nu-si justifica pretul. Vw cat de cat se apropie de Opel, dar piesele un pic mai scumpe.

| Shery a răspuns:

Eu vreau vw beetle big grin
e frumoasa, nu ma intereseaza cat costa nici cat consuma, dar mi-ar placea sa fie ecologica happy

Răspuns utilizator avertizat
| bogdanblunt a răspuns:

Vw-durabilitate. calm precizie, indemanare! golf.in rest cam rablute.parerea mea: arata frum opel astra clasic. si seat leon.sau cordoba. dar restul! Peugeot = fabrik d biciclete. opel facea masini d cusut. da-ti cu parerealaughing