| anonim_4396 a întrebat:

Ce masini se incadreaza in categoria  vehicul de tonaj mediu?

3 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Pai eu cred ca sunt alea de pana la 18 tone mi se pare sau alea de 12 nu mai stiu exact dar intra si uitete unde ti-a zis legiuitoarea si poate obtii informatii mai precise.

| csintalan a răspuns:

3, 5 tone

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ce înseamnă la tine tonaj mediu?
Ex.: basculantele, cisternele mici, autobuzele, trolebuzele, tir-urile, etc.
Intră pe un site de asigurări auto și acolo mai găsești si capacitatea lor exprimată în cai putere (ardaf, unita, omniasig, exemple de firme asiguratoare rca, casco, etc.).
Pa, pa.