| DameloCargangio a întrebat:

Ce masini se incadreaza in categoria de moped?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Asşinile care se încadrează în categoria moped sunt de mai multe modele, dar cel mai cunoscut este Aixam Ligier. Sunt de obicei diesel, cutie automată (au doar două pedale, acceleraţie şi frână) au patru locuri, nu două, cam ca un Lăstun, dar caroseria e mai finisată. Costă de la 1500 de euro în sus. Trebuie doar înmatriculate pe primărie, exact ca un moped.
Aici ai câteva bucăţi de vânzare: http://www.okazii.ro/......a115969989

http://www.okazii.ro/......a115498106

Şi aici ai mai multe, chiar de la 100 de euro: http://anunturi.automarket.ro/anunturi-auto-aixam.html?make_id=128

5 răspunsuri:
| THC26 a răspuns:

Firma masinii care se incadreaza in categoria de moped se numeste Aixam

| Brâncuşi a răspuns:

Smart credthinking Si in rest alte masini nu, ar mai fi scuter, atv dar nu sunt masini, adica sunt dar depinde tonajbig grin Sper ca te-am ajutat, funda?

| ela93 a răspuns:

Niciuna.Mopedul este un fel de scuter cu un motor pana in 49 cm cubi

| Hahah a răspuns:

Ela93, Alecsandru are dreptate, exista un fel de masina cu 2 locuri, caroserie tot ce are o masina normala doar ca are motor f mic de 50 cmc maxim. Si Equal, gresesti, Smartul e o masina ca toate celelalte. numai bine

| Hahah a răspuns:

Ela93, alecsandru are dreptate, exista un fel de masinuta cu 2 locuri, caroserie ca la orice masina doar ca are motor de scuter si Equal gresesti, smartul e o masina ca toate celelalte, numai bine.