| aty91 a întrebat:

Ce motocicleta este mai buna dintre Yamaha sau Ducati?

Răspuns Câştigător
| Mynu a răspuns:

Pai pana acum ducati era campioana dar anul acesta este ca si castigat de lorenzo care are yamaha.Momentan ducati dar in curand yamaha si lorenzo!

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ducati

Răspuns utilizator avertizat
| jocnecurat a răspuns:

Yamaha este mai fiabila de aceea o consider mai buna.La Ducati trebuie ajustate valvele la fiecate 7-8. 000 de km parcursi.Deci costa mai mult intretinerea dar arata mai bine decat Yamaha. Daca e mai frumoasa nu e si mai buna parerea mea. Daca ii faci regular serviceul la Ducati este un motor excelent.

| jocnecurat a răspuns:

@Pingu inainte de a cumpara un 2010 1198 R CORSE am avut un 2002 998 R. Dar totusi cel mai bun timp pe circuit il am cu 2004 RC51. 2006 zx10r este in lucru in momentul asta...il pregatesc de circuit, iar motorul de strada folosesc un 2004 Aprilia RSV 1000 R pe care am degand sal marit la sfarshitul sezonului asta sau cel tarziu in primavara 2011pentru al inlocui cu un RSV4.Mai am un BIG DOG K9 chopper care este in Romania si este de vanzare 35. 000 daca este cineva ineresat. Un alt proiect la care lucrez cu 3 prieteni este un 2006 Suzuki Hayabusa 1360cc turbo care scoate 423 HP momentan si va avea peste 550 HP cu care mergem la Bonneville salt lake flats.Masinile si mptocicletele au fost si sunt un hobiu din care imi castig existenta.

| jocnecurat a răspuns:

@Pingu ce Romania bre?laughinglocuiesc in Chicago de 24 de ani am service si repar de masini si motociclete.Si Ducati e ca Ferrari le gasesti aici in reprezentantza il iau si il conduc daca sunt interesat sa-l cumpar, nu citesc reviste auto si ma uit pe poze.Asa ca daca ai banii ai masina asa merg treburile in coltul asta al lumii. Iar 1198 R CORSE am dat pe el 32. 000 de dolari laughing) si nu am facut comanda si nici nu am asteptat... l-am dus acasa in aceeasi zi. Vrei un 2008 Ducati Desmosedici D16RR Team Edition #869/1500 il au in reprezentanta la Chicago Cycle pret $65. 000 dar probabil ca tu nu sti despre ce vorbesc.BRE AICI LE GASESTI IN VITRINA STAU IAR TU ASTEPTI 1 AN DUPA EL laughing)))) asta-i viata fi suparat pe comunistii aia care conduc Romania.BAFTA

| jocnecurat a răspuns:

@pingu cum au fost editie de 20? in2009 1098 R Troy Bayliss Edition au scos 500 de modele iar in 2010 au scos editia limitata (modeluc cu negru si tancul din aluminiu polished) care este de fapt acelasi model cu anul precedent doar esteticul difera. Dar totusi rc211v si rc212v sunt motociletele cu care simt o conectie cand le conduc...happy incerc sa achizitionez un MvAgusta F4 Veltro Pista care sunt 23 de exemplare facute si daca torul merge ok in decembrie o am si va sta mai mult in displaybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing va batetii ca prostii nu e logic cel mai tare pilot e rossi da?
rossi daca nu ma insel are yamahalaughing
Stupid

| ady1o a răspuns:

Yamaha

| Ana_1799 a răspuns:

Ducati