| Num3Ascuns a întrebat:

Ce motor ati prefera pe o masina? Ma refer la ce capacitate, la ce putere ati vrea sa fie motorul de pe masina voastra.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o diferenta intre vointa si putinta laughing Momentan am un 3. 0 v6 aspirat benzina dar vreau sa o dau(impozit 21 mil anual consum de 15-16 in oras)...as vrea un 2. 0 turbodiesel de vreo 170 cai... da. m-ar coafa unul smug

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sigur toata lumea isi doreste motoare cat mai puternice, deci capacitate cilindrica cat mai mare. Va-ti intrebat cam care este consumul de carburant la aceste masini? Si mai mult, unde sa dezvolti aceasta viteza? Romania nu are autostrazi, iar drumurile sunt de o calitate foarte proasta.

| mgtow a răspuns:

Cel mai mic motor daca se pate si diesel ca consuma putin

| emoboy a răspuns:

Poi as vrea unul de vreo 2, 5l si de vreo 200Cp.Nici capacitate peste 3000CMC deoarece este taxa aceea, si cred ca 200Cp imi ajung, si de preferabil masina sa prinda 100Km/h in 6-7s.

| baru a răspuns:

Salut. Un motor de 500, turbo. masina sport, cat mai joasa, iar usile sa se deschida ca la avion. Eu am masina, dar motorul meu este de 2500. Pa

| Sound_9139 a răspuns:

Hmm un motor de cam 2. 500 cmc fara turbo sa fie undeva la 150cai si un cuplu bun! zic fara turbo ca apoi intra consumul!

| Sound_9139 a răspuns:

M. S. te inseli amarnic! iti dau eu un exemplu clar! bmw e36 motor 1. 6 consum mediu 11% acelasi e36 cu motor de 2. 000 consum mediu 9%! plus ca un diesel care sa consume putin nu il gasesti cu motoare mici... cel mai des intalnit e 1. 9 (nu logan 1. 5 e praf)

Răspuns utilizator avertizat
| alexutzu00791 a răspuns:

O yamaha r1 pe o dacie

| Sofer a răspuns:

1.9 TDI! Diesel Power.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa tinem cont si de taxe, asigurare?
La motoarele de capacitati mai mari si taxele sunt pe masura, NU?
una pana in 1600 cm3

| proforce a răspuns:

Motor 4. 2 tdi 260cp