| Robert22442 a întrebat:

Ce motor se mai potriveste pe un X3 2006 2.0D, in afara decat cel original?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toate cele care s-au pus pe X3 din generatia aia, plus multe alte motoare BMW care sunt compatibile cu transmisiile compatibile cu X3 generatia aia, plus o infinitate de motoare de la alti producatori, care se pot adapta relativ usor pe caroseria si transmisia de X3, plus o infinitate de motoare care se adapteaza ceva mai greu pe X3.
In domeniul auto (tuning), limitele sunt doar financiare. Daca vrei sa pui motor de DAF XF pe X3, pui motor de DAF XF. Faci un sasiu separat in botul masinii, dar in final ai un X3 atasat de un motor de DAF XF.
Asa ca, nu mai puneti intrebari tampite, mai bine intrebati direct care motor intra usor pe caroseria respectiva, intr-un buget redus. Raspunsul ar fi fost mult mai scurt si de ajutor: 3.0D se potriveste cu X3 fara probleme.

| Robert22442 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Voiam sa stiu si un alt tip de motor care s-a potrivi, de ex am auzit ca se poate pune si un motor de seria 5 2.0d m47, sau de e46...