| andrei47 a întrebat:

Ce norma de poluare are dodge challenger din anul 1970?, euro cat?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

În 1970 toate maşinile erau Noneuro!

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Sincer mă îndoiesc că respectă vreo normă de poluare, pentru că în anii 70, nu exista așa ceva. Presupun că poți instala un sistem de evacuare cu un catalizator, care să fie la standardele europene, dar probabil costă destul de mult.

| andrei47 explică (pentru 0rlando):

Vroiam sa stiu pentru taxa de inmatriculare, asa m-am gandit si eu, ca nu aveau asemenea sisteme atunci si sa trec norma de poluare ''non euro''

| 0rlando a răspuns (pentru andrei47):

Exact. Nici nu vreau să știu cât te costă taxa...

| condreavaly a răspuns:

Mai bine ia un dodge charger din 69 e mult mai faina e mult mai luxoasa e mult adica nu cu mult mai scumpa si consuma mai ptin. uite iti dau un exemplu de un dodge charger scrie general lee a fost scoasa la licitatie cu pretul de 200000 euro

| tyty_1709 a răspuns:

Este non euro lasate pagubas.