| EmilTraian95 a întrebat:

Cum sa-mi dau seama de norma de poluare dupa anul fabricatiei?

4 răspunsuri:
| MrLucas a răspuns:

De obicei pana in 2000:euro 2
2000-2004:euro 3
2004+:euro 4
etc.
Dar asta e doar o generalizare, depinde de la un producator la altul.

| EmilTraian95 explică (pentru AtomiX):

Asa si te rog sa-mi explici tu cum aflu de pe site-ul acesta daca masina e euro 2 euro 3 sau euro 4? ai inteles macar intrebarea?

| AtomiX a răspuns (pentru EmilTraian95):

Ai deschis site-ul? (-.-) ala e un site pentru a afla emisiile CO2 si clasa de poluare EURO, introduci datele masinii in campurile acelea, iar pe urma o sa ti se afiseze un tabel cu emisiile, euro, nivel zgomot..asa in mare, ca in anul cutare s-ar putea sa fie euro 3, 4, 5 toata lumea poate sa zica, eu ti-am dat ceva de care sa fii 100% sigur straight face