| Floryn9 a întrebat:

Ce odorizant/parfum auto folositi? Care e cel mai bun?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De departe cel mai placut miros pentru mine a fost si este CWS frutto, acele calimari, dar atentie sa fie originale.
Pe de alta parte daca nu ai cotiera si spatiu pentru pahare in spate si nici in cotiera din fata este mai greu de gasit un loc potrivit.
In rest am incercat cam tot ce se poate de la tot felul de braduti de masina care au un miros placut dar tin 2-5 zile pana la conserve de acelea, acum cativa ani erau foarte ok si persistau cele marca California, pana le-au stricat. https://www.dedeman.ro/....../p/1025942
Iarasi ceva ce imi place sunt odorizante precum cele de la paloma, un fel de braduti care au si fiola in ele si le picuri cand nu se mai simt.
Mare atentie in schimb multi puneti la oglinda retrovizoare si nu este ok ca va iau si astea putin din vizibilitate, incercati sa le puneti in alta parte.
Cam asa arata acesti braduti: https://www.cridem.ro/odorizant-auto-paloma-lichid-sport
Genul acesta de odorizant cu fiola incapsulata, se gasesc prin mai toate supermarketurile gen kaufland, carrefour.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cele cu fiola (pe carton sau prinse la gurile de ventilatie) sunt cele mai bune.
Ca marci, W5 sunt de rahat (alea din promotiile Lidl).
Alte marci nu imi aduc aminte, ma uit doar la arome. Imi placeau Ocean, Bubble Gum, Liliac (mai mult pasagerelor), iar in prezent am unul de Pin, care imi place mult.
Cele cu gel sau burete (cutiute) nu sunt prea eficiente, nu prea se simt.

| danutzu96 a răspuns:

Aeroma, din alea cu rezervor de lichid laughing Nu sunt pretentios.

| Yurisa a răspuns:

La mine in masina e unul tip borcanel cu capac de lemn arata cam asa:
https://www.vaza.gr/......ermark.jpg

E bun deoarece dupa ce se termina il poti reumple tu cu ce ulei vrei tu, se gasesc in sticlute mici in zeci de arome la magazin (auchan, meli melo, jysk etc). E bun ca e miros subtil, nu miroase de iti vine sa vomiti dar e pregnant