| costin1306 a întrebat:

Ce parare aveti despre Chevrolet Lacetti?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Probleme majore:
- La 23 de mii de km, schimb de tacheti;
- Senzor de temperatura exterioara defect ( la aceeasi nr. de km );
- service plin de idioti ( electricianul a cautat mai mult de o ora senzorul de temperatura exterioara cu manualul de service in fata si nu l-a gasit );
- Inexistenta produselor aftermarket.
- Scade puterea motorului destul de mult daca rulezi cu aerul conditionat pornit
- cutie de viteze de generatie veche ( am impresia ca "au furat-o" de pe vreun Kadett din 80-si-ceva
Probleme minore:
- Dupa un an, se roade chederul de la portiera fata stanga;
- Jante de tabla standard de calitate foarte slaba;
- difuzoarele cu care e dotata masina s-au descentrat la numai cateva luni de folosinta
Cam atat. Probleme cu consumabilele nu sunt, directia e buna in afara faptului ca rotile sunt descentrate din cauza jantelor slabe si trebuie reglat unghiul de fuga. Nu bate nimic, nu scartaie plasticele din interior ( desi nu sunt calitate VW ), sunt destul de ok, pacat ca sta slab la capitolul personalizare.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O marca destul de proasta.

| heddy10 a răspuns:

Nu mi se pare o masina proasta dar nici gen wow. Stiu ca pe pista se comporta destul de bine cu putinii cai pe care-i are. Asta o stiu de la Top Gear, pentru ca intr-un sezon au avut o masina cu pret rezonabil un Lacetti.

| elasexygagica a răspuns:

Dragutza masina love struck

| anonymus a răspuns:

Slaba