| EmilTraian95 a întrebat:

Ce parere aveti de Fiat Punto? 1.2 benzina modelul coupe? ( consum piese pret etc ) ma refer la modelul 2000-2003

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Punto e o masina mica foarte echilibrata. Are stabilitate foarte buna, asta m-a impresionat, iar motorul face treaba.
Nu am remarcat probleme de fiabilitate, cum spun obsedatii de masini nemtesti, iar piesele sunt foarte frumos aranjate, e o masina mai ordonata decat orice Opel, Volkswagen, Ford... Toate au locul lor, sub o capota de Fiat.

| EmilTraian95 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Piesele sunt scumpe?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru EmilTraian95):

N-am cumparat eu, ca sa stiu...
Stiu ca am luat demult un kit ambreaj pentru un Punto 1.2s, si a fost sub 300 de lei tot, adica placa, rulment si disc. Mi se pare un pret normal.