| EmilTraian95 a întrebat:

Ce parere aveti de seat ibiza 3 ( 2001-2008)? ce motorizare e cea mai rentabila? 1.4 tdi, 1.9 sdi sai 1.4 mpi (benzina)?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E copia lui VW Polo (una din ele).
M-am dat doar cu una, 1.9 SDI. Pe langa faptul ca nu functionau stergatoarele, statea aprins ABS-ul si abia incetinea la a 3-a pedala, era mai ok decat Polo.
Nu face balans aiurea ca Polo, fata sta bine, curul facea pirueta cu orice ocazie.
La 1.9 SDI ai taxele enorme pentru un Matiz, 1.4 TDI e foarte ok dar suna ca un tractor, 1.4 mpi consuma cam mult.
Toate motorizarile astea sunt reusite, de la VW.
Cel mai potrivit cred ca e 1.4 TDI.
Cea mai potrivita masina, nu e facuta de Volkswagen. Macar Corsa sau Punto, ideal Clio sau Fiesta.

| WalterWhite a răspuns:

Pentru un consum redus as alege 1.4 tdi