| MioaraParalescu a întrebat:

Ce parere aveti despre bmw e46 320d?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti poti permite 50-60.000 mii de euro, atunci de ce nu?

| Alex007xD a răspuns (pentru Violleta2022):

De cand costa un bmw e46 320d 50-60.000 euro? laughing))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex007xD):

Da, ai dreptate, costa peste 100.000 euro una noua.
Uite aici, desi preturile sunt in dolari:
https://www.carsales.com.au/......46-series/

| Alex007xD a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamne, aici e vorba de e46 320d nu de e46 M3. Vad ca nu te prea pricepi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie imi place, dar pentru zona inalta, umeda si rece in care traiesc, e o caruta. Pentru ca nu poti calatori peste 50km/h cu ea, din cauza sasiului extrem de jucaus. Un prieten apropiat detine e46 330xd, ala e altceva. Dar cum a dat poleiul, lucreaza ESP-ul aproape nonstop, semn ca e un sasiu de drift, cum am mai spus. Daca stai intr-o zona dreapta si ceva mai calda, e misto e46. Daca stai intr-o zona ca a mea, BMW-ul e mai nesigur decat Loganul 2005.
P.S.: Intretinerea unui BMW costa cat de vreo 3 ori mai mult decat la un Astra, Golf, Polo sau Logan. Dar se poate si mai rau, eu de exemplu am fost cat pe ce sa cumpar un Rover 75 (un fel de e46 cu tractiune fata). Pana am vazut ce suspensie are, si cat costa bratele.

| MioaraParalescu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce spui atunci de audi A4(2004 anul)?
imI e greu sa ma decid intre bmw si audi.am 3500 de euro si urmeaza sa imi cumpar prima mea masina happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MioaraParalescu):

E ceva mai practic.
Insa poate faci un efort sa cumperi Octavia 2, e mult mai prietenoasa decat Passat.
Octavia 1 e un cazan, am avut, nu o recomand.

| snzpaul a răspuns:

Mânâncă cu tine la aceeași masă, din toate punctele de vedere. Nu-mi plac, nu-mi plac deloc, nici ăsta, nici ursulețul, nici broscuța...

| olteanu0127 a răspuns:

Salut,sunt posesor de bmw E 46 320 D de cativa ani de zile varianta facelift 150 cp de fabrica dus la 190 cp la reprezentanta de tuning in Germania si nu am avut niciodata probleme cu el. nu pot decat sa laud aceasta marca, consuma putin chiar foarte putin, sunt foarte fiabile si este o masina foarte frumoasa. legat de consum (zic asta sa nu mai abereze lumea mai ales cei care nu au si nu au avut asa ceva ) consum in afara de 4.2 oras 7-8 combinat cam 6, iar dupa soft am consum cu 120 km \h 3, 7 -4 l.ce este drept cand plec in forta cosuma putin mai mult dar nu de speriat, si asta este normal pentru ca altfel de unde putere?!