| Începătorul988 a întrebat:

Ce parere aveti despre BMW 3'er 2.0D 2005+(e90, 320d).

7 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Is motoare bune in general, dar probabil din cauza ca au multi km vei baga niste bani in ea, volanta, ambreiaj turbina, conducte etc, cele 177 de cai au probleme cu lantul de distributie trebuie schimbat lantul trebuie scos motorul lantul e in spatele motorului costa vreo 3000 lei, iar cele de 163 de cai s-au fabricat pana in 2006, nu au probleme cu lantul, acum depinde cat de intretinuta a fost.

| Începătorul988 explică (pentru Nimeni10):

M-a indrept catre un seria 1, 120d. 163cai. Acelasi motor de pe 320d presupun, nu?

| Nimeni10 a răspuns (pentru Începătorul988):

Depinde ce an e dacă e pana in 2005 2006 da

| Începătorul988 explică (pentru Nimeni10):

Acela e4. Dar ideea este, ar fi om tractiune spate pentru un incepator? Tot caut pe youtubr filmulete, si tot gasesc ca iarna m-ar fi cel mai ok/pe ploaie.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Începătorul988):

Te referi dacă poate conduce un începător propulsie?
Dacă mergi încet si nu faci raliuri poți, dar ideal ar fi tracțiunea mai buna.

| Începătorul988 explică (pentru Nimeni10):

M-am tot uitat la anumite masini, tractiune.
Ba nu sunt fiabile ca motoare, ba nu imi place interiorul... La 120d este balansat, este cam ceea ce caut. Fiabil, peste 130cai, hatchback, cu interior decent. Nu vreau sa fac raliuri, dar intr-o depasire ai nevoie de ceva caluti.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Începătorul988):

Ce vrea inima ta aia iti cumperi.