| gabi11000 a întrebat:

Ce parere aveti despre dealer auto, vreau sa cumpar o masina de la acest dealer numit Auto bias, care ofera credit doar cu buletinul fara adeverinta de venit, vi se pare reala si de incredere ideea de a face contract asa. Dobanda ar fi 1%, rata 60 de luni, cu 100 de euro pe luna, masina costand in total 6000 mii de euro.
Nu stiu foarte multe despre acest dealer dar am verificat masina pe car vertical si nu are nici o problema. Voi ce parere aveti, cine ma poate ajuta cu informatii referitoare la acest tip de contract si despre aceast dealer, ofer funda. Aceasta firma este din Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| semyryan a răspuns:

Stai liniştit nu te băga in aşa ceva mai ales dacă este o masină semi premium un seria 3 un classe un a4 chestii d'astea pune mâna strânge bani 1500 euro avans si ia una noua o honda, hyundai logan fiindca tu vei avea o rată de 100 de eur pe lună şi dacă ti-a picat un ambrejiaj 3000 de lei pe puțin la seria 3, la passat cc 2010 3000 de lei un amortizor atentie si vorbesc serios pentru ce că are căcaturile alea de moduri. Părerea mea e să stai liniştit dacă e una din maşinile enumerate mai sus sau poate dacă ai un salariu de 4000 -4500 de lei ia-ți altfel nu te sfatuiesc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand te bagi in datorii cu credite poti sa platesti cu mult peste masura. Mai bine cu banii jos

| mgtow a răspuns:

Si nu e dealer, un dealer e bmw, toyota, subaru, audi, aixham, GM, lexus, etc. Producatorii principali pot fi numiti dealeri, restul orice risc ti-l asumi cu defecte mecanice, acte false, sau alte tepe. De ex am facut o proba in Germania la asa zisii numiti dealeri, cautam un subaru brz si am cerut nr VIN sa verific masina - pana acum 3 din 10 mi l-au facilitat, restul cine stie ce paguba aveau la masiniile alea, cocomarla cu masini pana in 26.000€ aveau de toate tipurile. Intr-adevar reprezentanta te mai parleste cu 6000 - 10000€ extra dar ai garantie care se recunoaste in RO - acte in regula si e verificat totul. Pacat ca germanii nu-s asa grijulii la masini mai vezi o zgarietura sau margine de scaun sifonat, doar la englezi e cea mai buna calitate la doar 10.000 lire dar dupa mine o masina perfecta e intre 15 - 20 000 lire stare excelenta interior exterior.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai exista credit doar cu buletinul stai linistit.
adeverinta de venit e necesara, chiar daca nu o duci tu direct ci o interogheaza insitutia care iti da credit direct la anaf

| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți dă mașina, clar că e de incredere! Dar tu ești de incredere ca platnic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intra in datorii, mai bine ia-ți o bicicleta, sau circula cu metroul.

| DrMariusg1988 a răspuns:

Am cumpărat de la Autobias un Renault Initiale Paris în 2022...in afara de schimbul de ulei nu i-am făcut nimic. daca sunt cei din Otopeni