| SweetTFresh a întrebat:

Ce parere aveti despre Mercedes-Benz? Doresc cat mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| R0byZ00r a răspuns:

Mercedes este o firma nemteasca foarte buna de masini, calitatea este extraordinara, insa pretul pieselor sunt printre cele mai scumpe, un dezavantaj mare este pretul pieselor, achizitia, intretinerea, taxele, insa avantajul este confortul, tinuta de drum, sunet exceptional, se infig foarte bine, si Mercedes AMG este printre primele cele mai rapide masini din Germania ( bmw s-a pierdut la acest capitol in fata mercedesului).

| ady18 a răspuns (pentru R0byZ00r):

La faza cu piesele nu e cum ai spus tu la un mercedes c220 piesele sh ( aproapte noi) costa mai putin ca cele de logan

4 răspunsuri:
| Nume2 a răspuns:

Lucrez intr-un service de camioane, reprezentanta Mercedes-Benz. In aproape 2 ani acolo m-am convins de un singur lucru: Mercedes degeaba e un producator german. Cei drept la autoturisme nu stau chiar asa de prost ( din cate am auzit ) dar cand e vorba de dubite, cap tractoare sau utilaje... mai bine iti cumperi ceva de la alti producatori. Cand vine vorba de reparat ceva pe garantie, se misca extraordinar de "bine". Clientii la service-ul in care lucrez au asteptat intre 7-12 luni pentru a primi ceva pe garantie ( problema find de la uzina Mercedes ). Daca mai ai nevoie de informatii, lasa raspuns

| Miron_Liviu_1997 a răspuns:

Despre un anumit model sau in general?