| SkyCracker a întrebat:

Ce parere aveti despre Muscle Cars?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sunt naspa, derapeaza mai usor si nici forma nu imi place pe care o au

| Eugen000 a răspuns (pentru mgtow):

Crezi ca europenele sint mai bune?
Apropo de derapare - trebuie sa fii sofer experimentat ca sa o poti tine pe asflat...la un ferrari se urca oricine, e de ajuns sa stii care e acceleratia si care e frina si atit
Oricum muscle-urile sint cu mult mai bune decit europenele
(daca e necesara explicatia - o fac)

| bogdanel7 a răspuns:

Aveam si eu vise din astea la 17 ani. Consum urias, bestii de motoare, nu gasesti piese decat foarte greu, inutile pentru Romania. Una peste alta ca si condus, fara cuvinte.

| Eugen000 a răspuns (pentru bogdanel7):

Visele la 17 ani sunt alea cind iti doresti BMW-uri, Mercedes-uri, Tancuri, Bugatti, Ferrari, Lamborghini...dar sa coborim cu picioarele pe pamint...
Apropo: Motoarele BMW, conform unui studiu se claseaza prin cele mai NEfiabile motoare din lume!

| vw9378 a răspuns:

Nu prea le vad utilitatea sincer.

| Eugen000 a răspuns (pentru vw9378):

Crede-ma, sint masini cu mult mai practice decit orice Mercedes sau BMW

| Eugen000 a răspuns (pentru vw9378):

Ideea e ca sint cu mult mai utile decit europenele

| CybeRAthlete a răspuns:

Cele mai adevarate.
camaro SS - inegalabil
si mustang shelby... fara cuvinte
bafta

| liviupaun a răspuns:

Imi plac cel mai mult deoarece arata si bine chiar daca sunt vechi si cam toate sunt puternice. American Muscle

| Eugen000 a răspuns:

Sint preferatele mele. V8-urile lor rezista ( stock ) pina la 2-3 atm in plus.....acceleratia este NEBUNA, viteza maxima este medie ( in jur de 300 ) - desigur, nemodificate

| Horea10 a răspuns:

Ok au defecte dar si lucruri pozitive...
acceleratie nebuna, top speed mare dar handling nu prea bun fara drifting pentru ca au corpul sunt pe roti dar mie imi plac...sunt clasice americane...

| Eugen000 a răspuns (pentru Horea10):

Singurul moment negativ este manevrabilitatea care e cam anevoioasa, de acord

| robbyttza95 a răspuns:

Consuma mult, scumpe la intretinere, nu prea ecologice, motoare mari=taxe mari de poluare si de inmatriculare. etc lista continua

| Eugen000 a răspuns (pentru robbyttza95):

Stii care e problema oamenilor? - Problema e ca asculta ce zic altii care HABAR NU AU DESPRE MUSCLE-uri. Consumul mare, pretul de intretinere, faptul ca nu sint ecologice = TOATE SINT MITURI FALSE!
Sa-ti dau un exemplu:
Dodge Challenger SRT8 - motor 6.4 litri, 470 cai putere si 640Nm consuma 18 litri/100km (regim urban).
Lamborghini Aventador LP700-4 - motor 6.5 litri, 700 cai putere si 690Nm consuma 21 litri/100km (regim urban), TININD CONT CA E MAI USOARA DECIT Dodge-ul.
Apropo: aici vine si raspunsul la intrebarea clasica:"De ce americanele din motoare mari scot putere mica?''