| oliver427 a întrebat:

Ce parere aveti despre Seat toledo model 2001? Am gasit ceva la 4500 euro, 1.9 tdi 170.000 km, nerulat in tara, se afla in franta, unde ma aflu si eu. Astept pareri

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Seat Toledo este o masina frumoasa, cu un interior impecabil, spatioasa, stabila si comoda la condus, la km. acestia daca a fost bine intretinuta cred ca se merita sa o cumperi.

| alex_7264 a răspuns:

Ce zici de Renault Megane? pana in 5. 000 max. si km mai putini si an mia bun... 2004 2005.

| ByLoREDaN a răspuns:

Toledo e fabricata pe baza Ibizei si ea la randul ei fabricata pe baza Volkswagenului Polo deci dupa parerea e prea marisoara sa suporte aceeasi mecanica. o sa schimbi des bucsele de la bratele inferioare.Eu zic ca mai pui 1000 € si cumperi un Volkswagen Bora. Calitate superioara la mecanica, la interior... (daca faptul ca Designul e vechi nu te deranjeaza)

| ByLoREDaN a răspuns:

We Florin in franta si Italia doar Romanii complecteaza uleiul (cu ulei de masline dupa mintea lor) lucru la reprezentanta Partner Service Volkswagen (www.arbettimotors.it) si dca nu gresesc folosim in medie 3500kg ulei 5W30 1500kg 5W40 si cam 1000kg de 10W40 deci se poate zice ca 6000kg de ulei pe an inseamna o meide de peste 2000 de schimburi de ulei;) si mai sunt alte sute de Autoservisuri in toata Verona deci se schimba... normal ca schimbul de ulei fara factura costa mai putin dar ma rog...

| arhivistu a răspuns:

Pretul e ok, dar intereseaza-te si cat ii taxa daca vrei sa il inscrii in romania

| oliver427 explică:

Florinreiki, ai dreptate in legatura cu parcarile, asa parchez si eu pe aici happy chiar de aceea am evitat sa cumpar masina din Paris sau de prin apropiere. In legatura cu schimbul de ulei: astia au facturi pe toate reparatiile masinii pentru ca la vanzarea unei masini toata lumea cere aceste facturi. Anul trecut am vandut un Ford foarte greu pentru ca nu aveam factura cum ca am schimbat cureaua de distributie. Ms

| ontyk a răspuns:

E putin cam scump dar merita. Incearca sa negociezi sa o lase macar la 4000 ca are peste 150. 000 km. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vand un astfel de autoturism, doar ca are motor 1. 6 benzina, 78. 000 km, pilot, clima, roti de iarna cu jenti din tabla, cele de vara au 5000 km, cu jenti din aliaj originale, senzori de parcare cu afisaj pentru. distanta si altele, daca esti curios, email : danniel_stoica@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o sa imi aduc una dar din spania pretul 2300 din anul 2003

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un toledo 1, 9 tdi 110cp. Are 294. 000 km (il am de la 56. 000 km, deci are multi km rulati in Romania) si vreau sa iti zic ca nu am avut prea mari probleme cu el. Masina e inchegata si robusta. am suspensii sport pe ea, dar, in ciuda drumurilor nasoale, nu zdrangane nimic pe ea. Merge impecabil! Merita 100%

| Handrei123 a răspuns:

Sunt posesorul unui seat toledo 1. 6 16v benzina, masina este f buna si usor de condus.Eu ti-o recomand cu caldurawinking!

| florinreiki a răspuns:

Seat toledo este o masina buna, frumoasa, economa tinand cont ca este diesel si facuta de wv care in Germania este o firma extrem de mare care detine: bugatti, seat, audi, scoda, etc. Dar totusi sa tinem cont ca seat ul este ceea mai ieftina masina din gama lor.

| florinreiki a răspuns:

Oliver427 era sa uit, merita sa dai acesti bani pe ea doar ca fiind adusa din Franta de regula are spoilerele atinse si inauntru murdara pentru ca asa pastreaza francezii masinile.Parcarea cu masina o fac in acest mod: loveste masina din fata si din spate sa si faca loc pe urma o parcheaza.Nu mai are rost sa vb de schimbul de ulei cand a fost schimbat pentru ca in Italia si Franta uleuiul de regula nu se schimba ci se completeaza.Iti scriu aceste lucruri din f multa experienta in acest domeniu.Asa ca ai grija