| Razvan1398 a întrebat:

Ce părere aveți despre site-ul de piese auto Autokarma? Am văzut că au preturi bune, dar nu știu ce calitate oferă.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un site ok, dar nu mare branza.
Am comandat o data de la ei, experienta a fost asa: tipul care m-a sunat pentru confirmare, mi-a spus ca nu ii apare masina mea in cataloage, deci habar nu are de compatibilitati; ok, le-am nimerit eu bine. Transportul e gratuit daca depasesti 500 lei (cam mare pragul). Termenul de livrare a fost mai mare de o saptamana (ha?).
In concluzie, chiar daca nu ma grabesc, nu o sa mai cumpar de la ei.
Magazinul din oras cu care lucrez cel mai mult, are preturile cu maxim 5% mai mari decat autokarma, vanzatorii stiu exact despre ce masini e vorba, si ce piese imi trebuie, iar termenul de asteptare e uneori de 2-3 ore; rareori am asteptat cateva zile (2-3), ca sa imi aduca piesele printr-un furnizor ce avea anumite reduceri.
Mai adaug aici un review la site-ul bestautovest.ro : adun o comanda de cateva sute de lei, alegand dintr-o lista mare cu mai multe variante apropiate pentru fiecare piesa. Ma suna "pentru confirmare", ca sa imi spuna ceva de genul:
-ati comandat a, b si c. A nu mai avem de mult, B nu este decat la furnizor peste 2 saptamani, C avem alta oferta decat ce ati comandat. Ramane? rolling on the floor
Toate produsele la care m-am uitat eu pe site, nu mai erau disponibile.
La fel am patit si cu magazinvopseaauto.ro, aveau cica lichidare de stoc cu preturi mici, dupa ce am plasat comanda, m-au sunat ca nu mai au nimic de la producatorul ala.
Parerea mea este sa cauti un magazin real de incredere, pentru ca astia se misca rapid; la nevoie le deschizi capota si se uita singuri despre ce e vorba.

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Piesele au o marca si un cod.In functie de asta cauti pretul cel mai mic.
Autokarma au piesele mai ieftine decat la alte magazine cu cel putin 20 %pentru aceleasi produse.

| AutoKarma a răspuns:

Buna ziua. Calitatea pieselor este aceeasi, daca nu chiar mai buna decat la restul magazinelor, furnizorii fiind in mare aceeasi. Unde ne diferentiem de restul pietei este longevitatea firmei - suntem de 22 de ani pe piata. In acest timp, ne-am imbunatatit relatia cu furnizorii nostri ceea ce se traduce in preturi mai bune pentru clientii nostri. Sa nu mai mentionam ca preturile sunt actualizate in fiecare noapte, lucru ce nu se mai intampla la alte magazine. Acest lucru ne permite sa va oferim tot timpul stocul real la cel mai bun pret. In speranta ca v-am raspuns la nelamuriri, va asteptam pe site-ul nostru sau la unul dintre cele 13 magazine din tara. Drumuri bune!