| Alecslisios a întrebat:

Ce parere aveti despre toyota celica ca aspect ca dotari ca motor ca si consum?

Răspuns Câştigător
| bogdanel7 a răspuns:

Depinde la care Celica te referi, ca au fost scoase 7 modele de-a lungul timpului. Presupun ca de ultimul model zici. In primul si primul rand e japoneza, deci raportul pret-calitate-fiabilitate este nemaipomenit. Piese bune, dar in schimb scumpe. Exterior frumusel pentru tineri mai mult, dotari interioare sportive, destul loc in partea din spate, portbagaj incapator pentru o masina sport. In al doilea rand motorul este 1. 8, de 2 tipuri, unul de 141 CP si altul de 190 CP, asta ultimul fiind model pentru Japonia, deci mai greu de gasit pe la noi, oricum cu volan pe dreapta. Cat despre consum, personal nu stiu, dar la greutatea ei si la caii respectivi pentru in 1800 benzina iti ia in oras cam 10-12, iar la blana ca orice masina sare de 20. Fundita?

1 răspuns:
| ѕнaмaη a răspuns:

Este o masina japoneza, Cam 6/100 pe autostrada!
Motor benzina 1. 6
Fundaa?