| Florian20405 a răspuns:

Salut!
In primul rand, motorul 1. 4hdi in general pe o asemenea masina ca 307 e chiar ok, mai ales pentru oras, o sa fi foarte multumit de consum si cat de cat de fiabilitate, sunt destul de fiabilie hdi-urile.
Pretul de 2490E mie unul mi se pare cam maricel, nu prea merita sa dai, daca o lasa la 2000E si nu are probleme tehnice cumpara-o, dar nu uita, testeaza-o!
Daca ai de la o masina pretentii precum putere/cuplu/fiabilitate/comfort/spatiu recomand Golf4 diesel, chiar daca e mai scump si un pic mai vechi, dar e mai bun de 1000 de ori.Ca sa fiu scurt, daca vrei oras e bun pegeoutul dar e cam scump, daca vrei masina buna ia-ti golf4 diesel, asta in cazul in care ai de parcurs si ceva distante mai mari ca sa poti sa fugi, in general aceste TDI-uri au fost concepute pentru distante lungi, pentru autostrada.
Bafta!

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu merita, trebuie sa plateste taxa din nou, plus ca a pus o singura poza deci e clar ca are probleme la aspect cel putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vanzatorul pune o singura poza are ceva de ascuns.
Este o masina care are 12 ani.
Nu are defecte grave dar are cate putin din fiecare.
Daca vrei o masina in care sa bagi bani adevarati se pare ca ai gasit-o.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Euro 3 diesel, plus defectele spuse de ceilalti....la 2000 de euro merita dar nu cred ca lasa

| AndyPeScurt a răspuns:

Masina e grea motorul e mic, nu o sa ti traga bine la panta, pretul destul de mare (un baiat a vandut un peugeot 307 2. 0HDI 90cp 160. 000km full cu 2.000 € in Spania...)...
Sigur are defecte daca a pus numai o poza, inca un defect e ca e euro 3...
Mai bine un
FOCUS 2002 1.4/1.6BENZINA
MONDEO2001 1.6 BENZINA
Sau chiar un 307 2. 0HDI sau 1.4/1.6 BENZINA.
BAFTA

| vartolome1 a răspuns:

Masina e grea si motorul e mic. Daca o iei doar pentru transportul de zi cu zi prin oras, e ok, merge... Are cutia foarte prost etajata, treptele sunt extrem de lungi si pierde foarte multa putere. Sfatul meu e sa cauti o motorizare mai mare!

| xBlaise a răspuns:

Nu-ti lua peugeot... detin un 307sw 1. 6hdi 109cp si pot sa spun ca am fost multumit de el pana m-am urcat intr-un vw. Nu te mai uita dupa frantuzoaice. Cum a spus si Florian20405 uita-te dupa un g4 poate gasesti sub 3250E si sa-l scoti pe la 2800