| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-am mers cu 407, dar in general masinile frantuzesti au un aer aparte, un confort interior mult peste masinile nemtesti.
Am mers cu motoare HDI de la Peugeot si mi-au placut, au putere mare, iar din cate stiu, consumul este destul de mic, datorita injectiilor frantuzesti (din nou mult peste tehnologiile germane).
Problema e ca motorul e peste 2000cmc, iar impozitul va fi urias.
Alt lucru care nu imi place e ca masina in poze nu prea avea motorina. O asemenea masina nu se tine cu resturi de motorina, si mai ales nu cu motorina ieftina.
In primul rand se infunda injectia urgent la masinile astea, daca se alimenteaza "la galeata" si nu tii permanent macar 15-20l in rezervor (ca sa nu aunga sa traga depunerile deodata), iar in al doilea rand, toate masinile noi au pompa de alimentare in rezervor, scufundata in combustibil, pentru racire. Daca rezervorul e gol... De unde racire?
In concluzie, faina masina, dar e o limuzina si s-ar putea sa te cam coste sa tii asa ceva.

| cornelmircea1980 a răspuns:

Masina este bine si atragatoare dar putin cam scumpa