| emoboy a întrebat:

Ce poate sa imi faca politia daca merg cu motocicleta pe drumurile publice(mergand pe langa ea) eu fiind minor si ne avand permis?

10 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu are ce sa-ti faca, in afara de a-ti da o mana de ajutor ca sa o impingi. rolling on the floor

| MaxiValau a răspuns:

Nu au ce sa-ti faca atata timp cat tu mergi pe langa ea, mai ales cu motorul oprit. In cel mai nefericit caz poate sa-ti ceara actele motocicletei ca sa vada daca este furata.

| Dragosalx a răspuns:

Daca ai motorul pornit si esti pe ea, daca vrea te poate incadra la tentativa de conducere pe drumurile publice fara permis, sau daca mergi cu ea iti intocmeste dosar pendal pentru conducere fara permis, dar in rest nu exista o lege in vigoare care sa reglementeze astfel de situatii! De curiozitate, nai permis si o mai scoti la o plimbare impinsalaughing, daca intr-adevar esti pe ea si te vede daca mai are inca un martor(colegu) este destul cuvantu si semnatura lui pentru un dosar penal, fii atent!

| 0rlando a răspuns:

Dacă ai peste 14 ani, îți dau amendă și te trimit acasă pe jos.

| timisoara a răspuns:

Normal nu ar trebui sa iti faca nimic.Dar cu plitistii astia iti vor cere banica nu le ajunge salarul.

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

O mica amenda probabil si dosar penal...

| warriorboy4 a răspuns:

T-i se va intocmi dosar penal

| spintEE a răspuns:

Nu-ti poate face nimic daca esti pe langa ea si e motorul oprit.

| racheta666 a răspuns:

Nu ti va face nimic, ti va tine o morala sau asa ceva si poate cu parintii o anuntare, a1doru cum a zis ti va da o mina de ajutor la impins scuteru... in orice caz eu m ablimb si nu ma opreste ear daca ceva nu mi-a facut inca nimeni nimic. nici un dosar nimic, poate o morala mare de tot, ( ca un fel sa te sperie) big grin

| bumbaf a răspuns:

Daca este motorul oprit si cheile nu sunt in contact nu au ce sa iti faca