| Anonim12t a întrebat:

Ce pot sa iau cu 10 mii de euro dintre audi si wv m ar interesa mai mult comfortul sunt indecis dintre audi a4 2012 si passat b8 2015 ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca vrei confort, Audi is mai bune la capitolul asta decat VW, bineinteles la aceiasi clasa si acelasi an.

Din ce arati tu, mai confortabil este Passat, pentru ca este o alta clasa comparativ cu Audi A4 plus ani diferioti

Tu intrebi unde te simti mai confortabil, in pat sau in autobuz laughing nu poti sa compari decat masini de aceiasi clasa si acelasi an.

Deci VW Passat este cu om clasa mai sus decat Aud A4, ma refer aici la marime,deci este mai mare Passat,ai mai mult spatiu.

Bine ca ar putea Audi ala sa il faca pe passat la alte optiuni care tin tot de confort,depinde ce passat si ce audi is.

Deci trebuie sa stii ce anume doresti la o masina,dupa te urci in audi,te urci in passat si vezi cum stai in scaun,ce optiuni au care te intereseaza pe tine si tin de confort etc.

Ce sa recomande cineva,doara ca si marime,daca is de ani apropiate,sau acelasi an,Passatul este mai mare ca masina,deci automat ai mai mult spatiu in interior.

Spatiul interior mai mare face confortul mai ridicat.Dar cand spui confort,is multe chestii implicate.
Deci trebuie sa stii cei ala confort,sau ce este pentru tine confort,apoi cumperi ce iti place.

Treb sa stii la fiecare masina cand s-a schimbat codu,sau sasiu,pentru ca la anumiti ani din ce au observat masinile se fac tot mai mari ca body,pentru mine spatiu mai mare este partea cea mai mare din confort.
Urmeaza scaunele,cum stai in scaun,cum tio se aseaza miinile pe volan,sau pe usa pe mai stiu eu ce, cum functioneaza aerul conditionat laughing cum vezi pe geamuri, fata spate, laterale, de ai vizibilitate buna, fara sa depui prea mult efort sa observi afara etc.

Confort inseamna scaune electrice, deci cu cit mai multe optiuni ce tu le folosesti in interior cu atit confortul este mai ridicat.
Piele, fata de letterete, oglinzi care nu te orbesc etc orice chestie de genul asta inseamna confort.Sa se deschida usile singure, sa ai buton de start stop, sa nu mai scoti cheia deloc din buzunar sa pornesti, sa incui, descui usile, sa auzi zgomot mai putin de afara, toate fac parte din confort.Si mai sunt destule.Umplu pe aici pagini intregi de ar fi, dar trebuie sa stii ce are una, ce are ailanta.

Passatu ala e din 2015 deja are un body mai mare comparativ cu acelasi Passat dar din 2010 sa zic.De audi nu stiu, s-ar putea sa fi fost din 2012 deja upgrade.

Pt tine ce inseamna confort intr-o masina?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Seria 3.
VAG s-a lasat de masini inainte de '90.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

B8 e o masina mult mai practica si mai ieftina la intretinere. A4 este mai mult masina de pustani care vor sa para ceea ce nu sunt sau pentru gagici. La Audi valoarea se vede de la seria 5 in sus.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as merge pe B8 nu neaparat din cauza confortului ( probabil sunt tot pe acolo) ci din cauza faptului ca gasesti masini mai noi si sunt mai moderne. A4 2012 arata la fel la interior cu cel din 2008 ( cand o inceput seria A4 B8), deci tecnologii mai vechi decat ce gasesti in passat. Bafta!