| celmaitarenume a întrebat:

Ce poti păți la RAR daca ai anulat filtrul de particule?
Am un bmw e90 si asa am cumparat-o, cu el anulat. Nu m-am gandit ca o sa am probleme cu asta.

2 răspunsuri:
| armiaso a răspuns:

Nu iei RAR, te pun sa remediezi problema, in cazul tau sa il pui la loc si sa softezi masina, dar daca era inmatriculata deja nu mai trebuie sa mergi la RAR cand o transcrii pe tine, numai la ITP, iar acolo din nou, nu iei ITP-ul daca se constata ca e neconforma.

| DumitruDaniel a răspuns:

Păi nu mai poti circula fără dovadă de itp/rar eliberat... Dacă ai norocul de o persoană spăgara, cum a fost în cazul meu EGR defect, 100 lei, pe lângă toate cheltuielile de la rar...sa rezolvat problema! Fundă?