| anonim_4396 a întrebat:

Ce riscuri sunt daca stau in masina cu contactul ca sa am pozitia pornita si fara motorul pornit?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După un timp, rămâi fără (curent în) baterie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Termini bateria

| darrio2007 a răspuns:

Se descarca mai repede bateria. Nu te duce capul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Hop, trrr

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ai inteles din raspunsul meu precedent? Jalnic!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se descarca bateria.
Daca e model mai vechi de masina, risti sa stea sub tensiune bobina de inductie si alternatorul, care consuma foarte mult si se ard.

| relian a răspuns:

Risc pentru ce anume? Este posibil, sanse 1 la stiu si eu cate milioane sa iti cada un meteor in cap, sau prin masina direct tie in cap, asta ar fi un risc.
Ori sa dea alta masina peste tine, e si asta alt risc.Ori sa apara ceva huligani sati loveasca masina cu batele, alt risc laughing
Mai sunt riscuri, mai imagineaza-ti tu restul.

| ALNmoto a răspuns:

Se duce bateria

| Alexandru250201 a răspuns:

Se poate descarca bateria dupa un timp