| Skrillex458 a întrebat:

Stie cineva de ce ramane blocat acul de la turometrul masini in pozitia de relanti? Azi am pornit masina si totul era ok dar cand am oprit-o acul turometrului a ramas blocat la turatia normala iar dupa ce am pus din nou contactul acul a coborat din nou in pozitia zero...
Ma poate ajuta cineva si pe mine?happy Funda!

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Daca e pe cablu, atunci da semne de rupere.

| Skrillex458 explică (pentru AgathaRo):

Este prin cablu intr-adevar dar nu cred ca aceasta este cauza. Am luat de la un prieten un covertor 12v - 220v si l-am probat in priza de la masina dar cand l-am pornit m-i s-a ars siguranta de la priza si cea de la becul de deasupra. Poate sa fie aceasta o cauza? Se poate sa fi facut vreun scurt circuit care sa afecteze acul turometrului?