| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla atunci cand te opreste politia rutiera si nu ai actele la tine?

Răspuns Câştigător
| ricky a răspuns:

Pai in cel mai rau caz iti da amenda ca nai actele la tine dar oricum o sa te puna sa-i dai numele si te va verifica prin statie

8 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Scoti in functie de pretentii una din urmatoarele legitimatii:
Mihail Eminescu (500 lei)
Lucian Blaga (200 lei)
Ion Luca Caragiale (100 lei)
Aurel Vlaicu ( 50 lei)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

S-ar putea sa te duca la sectie sa verifice cine esti, de unde, daca ai permis de conducere si daca e masina ta... Nu ai specificat ce acte...

| DenissaDeea a răspuns:

Iti da vreo amenda si iti face chemare timp de 24 ore la sectia de potitie sa ti controleze actele...

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de... politist tongue
Am vazut caz cand la-a pus la plimbare pe sofer, la propriu... sa-si aduca actele... big grin

| otypa a răspuns:

Cred ca scapi cu o amenda buna,, si cu un punct jos.sa nu circuli niciodata fara acte...

| ciprian_3925 a răspuns:

Pe mine ma oprit politia si n-am avut nici un act la mine si m-au trimis acasa dupa acte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca nu ai doar buletinul?

| anel a răspuns:

Cel mai probabil primesti amenda si cred ca si ceva puncte de penalizare