| sasa93 a întrebat:

Ce mi se intampla daca ma opreste politia am o masina nu am contract vanzare cumparare e inmatriculata ro am doar actele ei nu e pe numele meu mersi

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei avea de asteptat pana politia il gaseste pe proprietar si verifica daca ti-a dat-o el sau ai furat-o.

| onasis1961 a răspuns:

Spui ca este inprumutata de la respectivul care este ruda sau prieten.

| sasa93 explică (pentru onasis1961):

Traba e ca eu sunt di VS si ea e inscrisa pe IS

| onasis1961 a răspuns (pentru sasa93):

Păi si ce tu ai rude doar în Vaslui? Ce cei din Timişoara nu pot să aibă rude la Constanţa?

| ionutz03 a răspuns:

Nu iti face nimic... Te opreste, prezinti actele si eventual o sa te intrebe cine e proprietarul. Spui si tu ca iti este unchi, var, cumnat ce vrei tu si te lasa in pace.
Atat timp cat ai actele necesare in regula si nu este declarata furat stai fara grija.

| William a răspuns:

Le spui de unde ai furat-o si te lasa in pace.

| sasa93 explică (pentru William):

Da nu serios!

| William a răspuns (pentru sasa93):

Cred ca ar trebui sa dovedesti cumva ca masina nu este furata, altfel ei vor presupune ca ai furat-o si te vor duce la sectie.

| alexutzu1981 a răspuns:

Atata timp cat masina nu e data furata, n-ai nicio grija.

| Pogonici a răspuns:

Ii da amenda celui care are numele pe ea

| CosminRR a răspuns:

Puscarie, direct! laughing

| sasa93 explică (pentru CosminRR):

Esti nebun frate

| danielgabriel2014 a răspuns:

Iti face dosar penal.
Nu vreau sa te sperii dar asta e realitatea.
Succes!