| Light619 a întrebat:

Ce se mai aude de legea AM care presupune ca mopedele se vor conduce numai cu Permis? Se va aproba sau nu. Vreau sa-mi cumpar un moped luna asta si sa stiu daca mai merita. Funda pentru raspunsul care ma poate lamurii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din pacate nu te putem lamuri, deocamdata nu este lege, este doar o propunere si nu se stie cand si daca o va aproba Parlamentul, deocamdata sunt in vacanta parlamentara. Numai bine!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Deocamdata nu se stie nimic, este un proiect de lege care nu a fost nici acar dezbatut pana acum, cand o sa avem un parlament care sa lucreze atunci vom stii dar cred ca in urmatorii 10 ani astia nu mai fac nici o lege laughing

| gfy a răspuns:

Legea s-a aprobat, urmeaza sa fie aplicata pe 19 ianuarie 2013.