| anonim_4396 a întrebat:

Cu permis cat A se poate conduce o masina AIXAM 500cc, 4kw sau o masina AIXAM care este trecuta in acte ca moped 50cc cu un invertor de 1500 w?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Sigur că se poate. Cu categoria A poţi conduce şi subcategoriile acesteia, respectiv A1 şi AM, unde se încadrează AIXAM-ul... Cu AM poţi conduce mopede până la 50 cmc, cu A1 pe cele între 50cmc şi 125 cmc, iar cu A de la 125 cmc în sus... Aşa că treci la volan! big grin

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca e moped, da.

| Yamaha123 a răspuns:

Da se poate

| Lisa01 a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Mai intreaba.

| denyemy a răspuns:

Nu.