Stefan
| Stefan a întrebat:

Ce subansamble care intra în componenta multor echipamente electrice ale autovehicolelor, transforma energia electrica în energie mecanica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Electromotorul, motorasul pentru stergatorul de parbriz si mai sunt, insa acestea doua sunt necesare oricarui autovehicul.

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Depinde pentru ce este folosita energia mecanica. Dar in general rotoarele motoarelor electrice transforma energia electrica in energie mecanica.

| florinel_8849 a răspuns:

Electromotorul motorasul de la stergator servomotoarele de la inchidera centralizata antena automata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma Fane! tu chiar vrei sa devi expert TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@BlindulBen, poate are tema pentru acasa sau referat, eu am avut tema asta la electricieni-auto... dar nu ai raspund pentru ca raspunsul sta pe google si nu e corect pentru ca nici eu nu-l stiam in totalitate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multzam! dar uite-asa sunt eu un blindo-dilli!