| Florentin_Daniel_1997 a întrebat:

Ce trebuie sa cumpar si sa schimb pentru a trece de la 4 prezoane la 5 prezoane ( am o dacia logan )? Cat de greu se fac inlocuirile le pot face singur in garajul personal?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu trebuie sa schimbi fuzetele (asa se numesc) si apoi toate piesele adiacente (sistem de franare, bucse, capete de bara, biele samd), pe scurt cam jumatate din masina

| RoIT a răspuns:

Sincer nu am dacie acum dar am avut un brek am trecut si eu.
Ca sa treci trebuie sa schimbi sabotul de frana sau sub sabot.
Sincer nu stiu daca este la fel ca la breck dar nu cred ca o poti face singur.
Ori cum ar fi mult succes sper sa poti.

| Edyyyyyyy a răspuns:

Trebuie sa te duci La in strungar bun daca vrei sa ți le facă el daca nu le găsește (le poți pune si singur )

| Hlds14 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi fuzeta cu tot cu disc pe fata. si pe spate nu stiu sigur... Dar te complici mult pentru ca o sa trebuiasca sa schimbi si capetele de bara si bielete si eventual sa modifici