| Mugurel_Iulian_1993 a întrebat:

Ce trebuie sa fac la un scuter sa mearga mai tare

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Sa-l pui in portbagajul masinii.

| valentin111 a răspuns:

Sunt tobe speciala care le da putere.

| dru1darius a răspuns:

Varianta cea mai ieftina, sunt rolele (role usoare>demaraj, dar scade viteza, role grele>viteza mai mare, dar scoada demarajul), iar varianta mai scumpa ii un set mai mare, carburator, tova, etc.

| sebywarlord a răspuns:

Cum zice si dru1darius ii iei nsite role noi + schimbi cureaua, ii cumperi variator sport, un carburator mai mare, o toba sport, acum depinde de scuter, eu am avut scuter malaguti f12 stock nimic modificat si mergeam 95 cu el

| debarba a răspuns:

Accelerezi

| Dorifto a răspuns:

Scoti limitatorul

| danyel2124 a răspuns:

Schimba scuteru'