| Timis_Marian_1998_h1MC a întrebat:

Salut,am un scuter atu explorer race 50gt si nu merge nici cum mai mult de 60km/h nici la coborâre.
Ce pot sa ii fac sa meargă mai tare? Are limitator? Si daca da, cum sa il scot?

3 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

Incearca sa ii scoti motorul, e posibil sa prinda mai multa viteza rolling on the floor) E scuter frate, e mult si atat pentru unele mai ales de 50cmc

| Timis_Marian_1998_h1MC explică (pentru IonutR1):

Am prieteni care cu 50cc merg 80-90
Tu de unde sa stii ca nici bicicleta nu ai

| IonutR1 a răspuns (pentru Timis_Marian_1998_h1MC):

Frate, ma cunosti de undeva? Eu am dat un raspuns, partial la caterinca si partial din cate mai stiu si eu...E nevoie neaparat sa incepi cu fraze din astea de copii de 12 ani cu "Tu nici bicicleta nu ai" sau nu mai stiu eu ce? Gandeste-te ca un motor de 125 normal abia reuseste sa ajunga la 140 (Doar aprilia cu alea de 180), si nu cred ca merge cu mai mult de atat un 50cc si mai ales scuterele care nu au limitator de viteza... Data viitoare gandeste inainte sa scrii ceva. Poate am gresit eu, nu stiu. Multa bafta!