| anonim_4396 a întrebat:

Care sti unde sunt limitarile la un scuter aprilia amico din 93 si ce as putea face sa mearga mai tare de 55km/h?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Desfaci variatorul, o sa gasesti fie o saiba, fie o tablita. Trebuiesc scoase. Nu mai stiu unde, dar am pus eu o multime de link-uri cu tutoriale pentru de-restrictionat scutere. Uite aici maoritatea http://hmkcomp.home.xs4all.nl/download/ Mai pot sa fie in carburator, la CDI si la toba.
Garantia daca nu vrei s-o pierzi nu te mai gandi la de-restrictionare asa ca alege.

| ucozer a răspuns:

Ii scoti limitatoru.