| userrTpu a întrebat:

Ce vi s-a parut mai greu la examenul auto cat. B, sala sau orasul? la sala e nevoie sa inveti si la oras e nevoie de indemanare sau nu se rezuma totul doar la asta?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Trebuie sa te stapanesti, sa fii foarte calm, si fara emotii. Pentru mine au fost ok amandoua, cu toate ca am tremurat un pic la oras.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La sala totul se rezuma la invatat
la oras ai nevoie de cunostinte, de indemanare si de stapanire de sine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La sala am trecut atat de repede si de indiferent incat am realizat abia acasa. La oras am avut emotii, pana am urcat la volan, apoi mi s-a parut... nu usor, ci firesc. Totusi conducere e si aia, faci 30 de ore cu instructorul ca sa mergi cel mult 50 de minute cu alta persoana in aceeasi masina, pe aceleasi strazi. Daca mai pun si experienta ante-permis, nu stiu de ce am avut emotii.

| Sofer a răspuns:

La sala mi s-a parut usor si orasu la fel va fi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La sala e nevoie sa faci cat mai multe chestionare de pe drpciv si la oras e nevoie sa ai bulan. Poti fi si sofer profesionist cu 30 de ani de practica in spate, daca ai ghinionu sa vina unu in fuga si sa puna piciorul pe trecerea de pietoni (eventual dupa o masina parcata neregulamentar care iti blocheaza vizibilitatea) pici fara drept de apel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule,raspunsul e simplu. Daca inveti si iti place, nu e greu nici una. Daca nu inveti, o sa fie greu si o sa pici de multe ori.