| MariusBooss a întrebat:

Cemi trebuie la un scuter 49cmc ca sa merg cu el ce-mi trebuie. fundita repede

Răspuns Câştigător
| Robo97 a răspuns:

Lege iti cere 16 ani si un curs de legislatie pe care il poti lua repede dand 100 ron la orce scoala auto. daca nai 16 ani si sa zicem ca stai la tara si crezi ca esti bazat ..plimbate pe acolo.dar daca stai la oras iti trebuie neaparat curs de legislatie amenda e de 100 ron ..nu de 20 mil cum zic altii

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de un certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera, varsta de 16 ani, casca si scuterul sa fie inregistrat la primaria localitatii tale de domiciliu. Numai bine!

| ViPeRa96 a răspuns:

Iti trebuie absolvirea unui curs de legislatie rutiera care se poate face la orice scoala de soferi, iti trebuie actele prin care justifici ca e al tau si e luat legal, ma refer la contract v-c si talonu scuteru, asigurare care e vreo 60 de lei pe 6 luni si mai trebuie sa il ai si inregistrat la primarie daca esti de la oras trebuie rar la el care te costa vreo 4-5 milioane, daca e la tara pe acolo sunt mai indulgenti

Cam asta iti trebuie ca sa poti circula, asfalt uscat si multi multi km fara incidente