| Alex a întrebat:

Chevrolet Spark si Daewoo Matiz sunt 2 masini diferite sau e aceeasi masina?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu sunt chiar identice dar nici diferite, fiind produse tot de grupul GM. Nici vorba de companii rivale, dimpotriva, sunt companii surori.

| cossmy a răspuns:

E un fel de urmas al Matizului...o versiune imbunatatita. As putea sa'i zic un facelift cu alta siglalaughing

| FlorinDiablo a răspuns:

Sunt 2 masini total diferite si total opuse produse de 2 companii relativ rivale, fiecare are un stil diferit si motorizari diferite deci ca sa trag o concluzie.NU e Una si Acceiasi MaSINa

| IONYUTZ a răspuns:

E un pui al matiz-ului.
chevrolet a cumparat firma daewoo si a creat un,, nou matiz,,.
au aceeasi motorizare

| Mintosu a răspuns:

Nu sunt 2 masini total diferite. Spark fiind noul Matiz. NU au motorizari diferite (ambele au 800cmc). Chevrolet a cumparat Daewoo. Spark e Matiz dar cu alta sigla si cateva imbunatatiri.