| 22091998 a întrebat:

Cine are un atv de 125cc de ala chinezesc? vreau niste sfaturi cu privire la aceste atvuri.doresc niste raspunsuri sincere si fara rusine cu privire la atvurile chinezesti!

13 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Niste stifturi!

| 22091998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Pe mine ma intereseaza sa mearga cat am eu nevoie.eu nu fa off road cu el ci doar sa ma ajut de el pe la treburile pe care le am!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru 22091998):

Eu ce sa-ti spun cumpara-ti unul iar daca nu-l fortezi si ai de grija de el s-ar putea sa te tina! Schimbat ulei si filtre la timp, atent mereu la starea de fixatie la tot ce inseamna surub de pe ATV-ul tau.

| 22091998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mna deci daca nu fac off road cu el si nu il fortez tare la deal ma va tine cat de cat.asa aproximativ pe un deal de 6-8grade neasfaltat cam cu cat merge la ora?

| 22091998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Sa te mai intreb un lucru ca tot vad ca esti mai priceput decat altii:atv-urile alea care le vezi pe toate site-urile si care seamana cu bmw, fara sigla, ce sunt cu ele? eu cred ca sunt chinezarii si alea, dar sa-mi cumpar unul de ala? ca macar arata mai bine ca unul din celelalte modele cinezisti! da-mi te rog un sfat!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru 22091998):

Da este o idee buna, sigur ca da tot chinezarii sunt dar macar arata mai bine. Poti sa-ti cumperi unul sfatul meu, ca altele nu gasesti decat pe bani mai multi! Daca o sa-l intretii o sa te duca mult si bine!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru 22091998):

O sa te duca cu siguranta cu 30-40 la ora, problema este ca mereu pe drum de tara o sa trebuiasca sa-i schimbi filtrul de aer mai des! Uleiul doar la 4000, in rest trebuie sa fii atent sa-i strangi suruburile din cand in cand! Un control mai des si la suruburile de la roti!

| 22091998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Cu 30-40 la ora la deal? da filtrul de aer cand se schimba?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru 22091998):

Da si nici nu-i mult, iar filtrul de aer il schimbi la prima revizie ce se face la 250 de km, iar urmatoarele schimbari ti le recomand la 600 de km, deoarece daca faci doar la 1000 de km, cum spune cartea o sa gasesti filtrul de aer, varza si incep problemele la carburtator din cauza prafului drumurilor de tara.

| 22091998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Da aici unde stau eu chiar daca e drum de tare nu se ridica praful pentru ca drumul e pietruit. daca nu se ridica praful filtrul de aer se schimba mai tarziu?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru 22091998):

Chiar daca este pietruit nu prea cred ca nu se ridica praful, nu-l poti compara cu u n drum asfaltat!

| 22091998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mda stai sa-ti explic cum sta treaba:eu stau pe un deal, iar drumul din fata casei mele nu este asfaltat cam 600 de metri, iar cand cobor de pe deal aia 600m este asfalt, asa ca nu cred ca il afecteza asa tare.mai am o intrebare:am observat ca nici un atv nu are vitezometru, de unde pot sa fac rost?

| Stoiu_Denisa_1998 a răspuns:

Eu am atv de 125cc de 3 ani. Atv are putere daca il ei manual si nu automat el prinde 65km/h am testat eu cu un scuter. Atv este foarte prost la cadru fiarele care tine motoru se rupe foarte des e fieru prea subtire si nu numai sub motor se rupe se mai rupe si grilaju dupe spate si directia astea foarte des la 1-2 luni. Filtru se poate curata cu benzina nu trebuie neaparat schimbat. fundita? big grin pentru alte detalii cautama am invatat tot atv nu mai am nevoie de mecanic deloc mai ma ajuta Jicarean_Calin_1960 si ii multumesc