| nikoleta93 a întrebat:

Cine imi spune si mie un raspuns urgent, cat consuma un opel tigra la 100 km, motor 1.4 benzina, cat in oras cat in afara, dau fundita

3 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Nu stiu cat consuma, nu ma pricep la masini.
Dar o prietena buna a avut opel tigra si avea consumul f mic la ea

| m2704 a răspuns:

O masina in general consuma dupa cum o conduci. ceea ce ai intrebat tu poate consuma undeva la vreo 5 litri in afara orasului la un condus linistit.dar poate ajunge si la 10 litri...dar asa ca raspuns fix un consum mixt ar fi de 6 maxim 7 litri la 100 de kilometri!

| alexutzu01 a răspuns:

Un opel tigra motor 1.4 consuma in oras cam 7-8 l la 100km si in afara 5-6 l la 100km depinde de turatia motorului