| Klandestin a întrebat:

Cine poate sa ma ajute sa imi spuna ce trebuie sa scriu intr-o intampinare in calitate de intervenient?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine este sa te adresezi unui jurist in acest caz, fiindca formularea va putea fi hotaratoare in continuare!

In interventie, prima data trebuie sa specifici numarul dosarului si instanta (coltul stanga-sus).
In continuare, te adresezi "Onoratei Instante".
Subsemnatul (a), domiciliat(a) in... legitimat(a) cu... prin prezenta depun prezenta
INTAMPIARE
prin care arat urmatoarele:
La sfarsit semnezi.

Este foarte important:
TOATE actele ce se depun la un dosar se fac in atatea exemplare, cate parti sunt in cauza (judecator + toti reclamantii + toti paratii + tie) si se inregistreaza cu minim 5 zile lucratoare inaintea datei sedintei SAU se depun si se impart in fata instantei de judecata, in cadrul sedintei (aceasta ultima varianta va putea fi motiv de amanare pentru studierea actului depus! ).